سایت شخصی محمّد ابراهیم باغبان

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ MEBAGHBAN . IR ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سایت شخصی محمّد ابراهیم باغبان

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ MEBAGHBAN . IR ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سایت شخصی محمّد ابراهیم باغبان
خوش آمدید
اینستاگرام :
https://www.instagram.com/MEBAGHBAN
آخرین نظرات
بایگانی
دوشنبه, ۲۵ فروردين ۱۳۹۳، ۰۶:۴۶ ب.ظ

امر مبارکی به نام برنامه مشترک هیئات مذهبی

در این چند سال اخیر تلاش های زیادی از سوی برخی از دوستان دلسوز و دغدغه مند جهت نزدیکی هرچه بیشتر مجموعه های فرهنگی صورت گرفته است . پیگیری هائی که در پاره ای از موارد به علل مختلف مثمرثمر نشد اما در مواردی هم نتایج مسرّت بخشی را به دنبال داشته است . به عنوان نمونه تشییع نمادین حضرت زهرا (س) را می توان جزو کارهای مخلصانه ای دانست که با همت و تلاش وحدت آفرین چند مجموعه توانسته است در بیش از هفت سال متوالی ، جایگاه نسبی خود را در برنامه های عمومی پیدا کند. جایگاه خوب و اقبال مردمی این برنامه ها جز در سایه همکاری مجموعه ها دست یافتنی نخواهد بود .

اما آنچه که باعث شد در فاطمیه 93 برنامه مشترک چند هیئت فرهنگی مذهبی از سائر برنامه های مشترک انجام شده ، متمایز شود این بود که این عزیزان ، نه یک برنامه جانبی را ، که برنامه اصلی فاطمیه خود را به یک امر مبارک و مشترک تبدیل کردند . هرچند که می توانستند هر کدام در مجموعه خودشان برنامه ای به دلخواه خود برگزار کنند اما نمایش دادن این همدلی را ترجیح دادند . شیرینی باهم بودن اعضای این چند مجموعه در زیر علم عزای اهل بیت ، نه تنها برای خودشان که برای سائرینی هم که در این برنامه به جهت مشترک بودنش شرکت می کردند کاملا محسوس بود . از توجه و تأیید کسانی که این چند شب را در کنار حرم دو امامزاده بزرگوار به اقامه عزا پرداختند می شد رضایت آنها را حس کرد. هر چند بدیهی است که هیچ برنامه ای نخواهد توانست که رضایت تمامی سلایق را جلب کند و هیچ حرکتی بدون کم و کاست نخواهد بود .

به فضل و تأییدات الهی مجموعه های فعال فرهنگی شهرستان اعم از پایگاه های بسیج ، هیئات فرهنگی مذهبی و کانون ها و مؤسسات فرهنگی همگی در مسیر واحدی قدم می گذارند و آرمان و اهداف همه متحد است اما گاهی نیاز است که با برگزاری چنین برنامه هائی این همدلی و همراهی را به رخ کشیدو با قوت بیشتری ادامه مسیر داد .

باشد که در آینده نزدیک ، شاهد چنین برنامه های یکپارچه ای از سوی تمامی مجموعه های فرهنگی دلسوز و متعهد باشیم و این با هم بودن را بهتر و بیشتر تجربه کنیم .

نباید این هدف را فراموش کرد که همچنانکه نیروهای حزب اللهی و مؤمن شهر در جریانات سیاسی اثرگذار هستند باید بتوانند که در امور فرهنگی نیز در سایه همکاری و اتحاد جریان ساز باشند . چرا نباید این مجموعه ها از چنان جایگاهی برخوردار باشند که اگر اراده کردند که شعائر و واجباتی همچون روزه داری و یا حجاب و عفاف را در سطح شهر نهادینه کنند بتوانند که در مدت زمان مشخصی به مقصود ، نائل آیند . باید با انسجام هر چه بیشتر به جائی رسید که اگر خواسته شد سایه منکرات را از برنامه های عروسی کم کرد در زمان کوتاهی به این هدف دست یافت .

در این مسیر ، رهنمودهای امام عزیز را باید سرمشق خویش قرار دهیم که فرمودند :

تا آن وقت که «یک» هستید این «یک» را کسی نمی تواند بشکند  ... مادامی که حفظ کنید شما وحدت خودتان را، خدا با شماست: « یدالله مع الجماعه »

اسلام اینقدر برای اجتماع و برای وحدت کلمه هم تبلیغ کرده است و هم عمل کرده است، یعنی روزهایی را پیش آورده است که با خود این روزها و انگیزه این روزها تحکیم وحدت می شود، مثل عاشورا و اربعین.

 

این مطلب را در سلام فسا ببینید .

نظرات (۱۶)

۲۵ فروردين ۹۳ ، ۲۲:۰۵ محمد جواد رحیم زادگان
سلام علیکم
به مطلب بسیار خوبی اشاره فرمودید. این نوع حرکات ثمرات بسیار درخشانی در پی خواهد داشت ان شاالله.
نکته ی مهم گذشتن ماها از (( من ها )) است!!!
رسیدن به وحدت کلمه و وحدت رویه همواره خواسته ی امام راحل(ره) و حضرت آقا (حفظه الله) بوده و هست!
ما می مانیم و انجام وظیفه...
یاعلی
۲۶ فروردين ۹۳ ، ۱۰:۳۶ حلقه تربیتی شهید کیهانپور
با سلام
با ما باشید 
پایگاه اینترنتی حلقه تربیتی شهید علیرضا کیهانپور(حلقه برتر نوجوان استان فارس)
بروزترین پایگاه اینترنتی در میان حلقه های صالحین شهرستان فسا.
اخبار فعالیتهای حلقه،مسائل تربیتی،اخلاقی و ...
۲۶ فروردين ۹۳ ، ۱۵:۱۳ محمد حسین تقوایی
سلام انشالله که شاهد ادامه این همدلی ها باشیم. که قطعا مرضی خدا و حضرات معصومین(ع) است.

خیلی خوشحال شدم وقتی این هیئت ها تونستند اتحاد داشته باشند و یه مراسم مشترک با کیفیت بالا برگزار کنند .

جا داره ار مسئولین هیئت هایی که این حرکت رو انجام دادند تشکر کنیم

منتظر برنامه های مشترک بعدی هستیم.

۲۹ فروردين ۹۳ ، ۱۱:۱۱ مرگ بردشمن ولایت
سلام میگم واقعا راسته که میگن عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.باتوجه به اینکه برخی از...هنوز از خواب تابستانی بیدار نشدنداین جور اتفاقی می افته.
۰۳ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۴۳ محمد حسین تقوایی
سلام و درود بر جناب باغبان عزیز. با معرفی چهره ای دیگر از ماندگاران شهرمان فسا به روزم و منتظر حضور حکیمانه شما....یا علی
۰۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۰:۱۲ محمد حسین تقوایی
سلام. استاد ابوالقاسم آوند موفق به کسب (درجه استادی) در رشته (شکسته نستعلیق) از سوی انجمن خوشنویسان ایران گردید. نمونه ای از آثار زیبا و چشم نواز ایشان را در زلال حکمت مشاهده فرمایید.

سلام حاج ابرام

چطوری برار......

خوبی شما؟!

ایشالا که اینگونه برنامه ها تداوم داشته باشه و موجب اتحاد بچه مذهبی های فسا شود

یاعلی مدد

سلام برادر
اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت
باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود
حلال بفرمایید چون ممکنه این حقیر تا دقایق دیگر یا ساعات آینده یا روزهای آتیه و یا چه بسا ماه ها و سال های بعد، رحلت کنم!
موفق باشید.
۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۱:۳۱ محمد حسین تقوایی
سلام.(آیا زنان ناقص العقلند؟) عنوانئ مقاله ای است از حقیر در حوزه نهج البلاغه پژوهی. خوشحال می شوم که بعد از مطالعه آن در زلال حکمت؛با ارائه نظرتان راهنمایی بفرمایید.
۱۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۱۹ محمد حسین تقوایی
سلام...السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه...به روزم با (مهم ترین وظیفه شیعه در زمان غیبت).
۱۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۹:۰۲ محمد حسین تقوایی
سلام. (فخر ستایش گری) معرفی و نقد کتاب (آموزش مداحی) اثر آقای حاج عبدالرضا نصیرپور فسایی در زلال حکمت.
۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۸:۴۳ lمحمد حسین تقوایی
سلام و درود فراوان. در آستانه 22 اردیبهشت سالروز رحلت روحانی برجسته شهرمان،حضرت آیت الله میرزا محمود نظام رحمة الله علیه با (یادنامه) این عالم ربانی به روزم و منتظر حضور حکیمانه شما.
۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۲۲ محمد حسین تقوایی
سلام و درود بر طلبه فاضل جناب باغبان عزیز.سپاس از حضور و حسن توجه شما و ممنون از تذکرات حضرتعالی.موفق و پیروز باشید.
یادش یه خیر یه زمانی حلقه علمدار ما هم تو جنوب کشور اول بود
خیلی کار خوبیکه بین هیت ها اتحاد باشه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">